Single Blog Title

This is a single blog caption
09
May

Neden organik gübre?

Bitki, hayvan veya mineral kaynaklarından elde edilen ve organik madde ile birleştirilmiş organik gübreler, toprak verimliliğini arttırmak ve bitki büyümesini sürdürülebilir ve çevre dostu bir şekilde teşvik etmek için idealdir. Organik gübreler, bitkiler tarafından alınması ve sağlıklı, üretken topraklarda yaşayan sayısız mikroorganizmanın kullanımı için toprakta besin maddeleri toplarlar.

Kimyasal gübreler, bitkiler için hızla emilebilen mineral tuz formunda yiyecek sıkıştırmasını sağlar. Ancak toprağın sağlığını iyileştirmek için hiçbir şey sunmaz. Kimyasal gübreler solucanları da uzaklaştırarak toprağı asitleştirir. Toprak yapısı yokuş aşağı inmeye başlayınca, toprağın su tutma kabiliyeti azalır.

Neyse ki, organik tarım, daha çok sayıda insanın sentetik gübrelerin tehlikelerinden haberdar olması ve sürdürülebilir yaşama yönelik bir itici güç olması nedeniyle tercih edilmeye başladı. Organik gübreler hayvan veya bitki materyallerinden  yapılır. Bununla birlikte, organik ve kimyasal gübreleri tanımlayan ulusal standartların biraz bulanık olması nedeniyle ticari bir organik ürün seçerken dikkatli olmak önemlidir.

Piyasaya sürülen pek çok yeni organik ürünle topraklarınızı ve bitkilerinizi sağlıklı hale getirmek oldukça kolaydır. Bitkiyi ayrıca besleme ihtiyacınız yoktur.

Yorum Bırak

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...